Error: Cannot exec ‘spammng –train-spam –filename Hatası

Plesk 9.5 versiyonları üzerinde Spamassassin “training” kısmında “It’s a spam” işaretledikten sonra aşağıda ki gibi bir hata veriyorsa çözümü basit;

Error: Cannot exec ‘spammng –train-spam –filename=C:/Program Files (x86)/Parallels/Plesk/tmp/spm367.tmp –password=******* –mailname=account@domain.tld’:

Learned tokens from 0 message(s) (1 message(s) examined)

Use of uninitialized value in concatenation (.) or string at C:/Program Files (x86)/Parallels/Plesk/Additional/Perl/lib/File/Spec/Win32.pm line 275.
util: refusing to untaint suspicious path: “C:\Program Files (x86)\Parallels\Plesk\Additional\SpamAssassin\SpamFilterUserConfigsPath\kax376c@ltt.es\bayes”
util: refusing to untaint suspicious path: “C:\Program Files (x86)\Parallels\Plesk\Additional\SpamAssassin\SpamFilterUserConfigsPath\kax376c@ltt.es\bayes_journal”
bayes: expire_old_tokens: Insecure dependency in sysopen while running with -T switch at C:\PROGRA~2\PARALL~1\Plesk\ADDITI~1\Perl\site\lib/Mail/SpamAssassin/Locker/Win32.pm line 71.
plugin: eval failed: bayes: (in learn) Insecure dependency in sysopen while running with -T switch at C:\PROGRA~2\PARALL~1\Plesk\ADDITI~1\Perl\site\lib/Mail/SpamAssassin/Locker/Win32.pm line 71.
ERROR: the Bayes learn function returned an error, please re-run with -D for more information at C:\PROGRA~2\PARALL~1\Plesk\ADDITI~1\Perl\bin\sa-learn line 490.
Unable to train spamassasin: Learned tokens from 0 message(s) (1 message(s) examined)

Öncelikle,

%plesk_dir%\Additional\Perl\site\lib\Mail\SpamAssassin\Util.pm

dosyasını herhangi bir editörle açıyoruz, açmadan önce ready-only özelliğini disable ediyoruz properties’den.

sonrasında

“my $chars =”

satırını aratıp buluyoruz, burada ki karakterlerle ilgili bir sıkıntıdan kaynaklanıyor bu hata, burada yer alan satırı şu şekilde değiştirin;

 my $chars = ‘-_A-Za-z\xA0-\xFF0-9\.\%\@\=\+\,\/\\\:\(\)’;

dosyanızı kaydedin, plesk’e geri dönün ve spam işaretlemelerine devam edin ;)

 

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Halil İbrahim DEMİR © 2018