Hakkında

Halil İbrahim DEMİR

Ceo-Founder /  İksir İnternet Hizmetleri A.Ş.  / ixirhost.com
Lisans / Sosyoloji , İstanbul/Kadıköy doğumlu, Evli, Haktan Doruk’un babası.

Uzun yıllar bilişim/yazılım ve ISP firmalarında görev aldım, 2005 yılında ixirhost’u kurdum ve müşterilerimize servis vermeye başladık, ixirhost bugün 10 yaşında, kimse yoğurdum kara demez elbette, fakat tek kelime etmem gerekirse “10 yıldır güven barındırıyoruz” diyerek geçiyorum.

İnternet’in ülkemize gelmesi, 33.6 kbps dial-up zamanlarından bu yana internet bağlantım diyaliz makinesine bağlı hasta gibi. Olmadı mı olmuyor. İlle de internet!  O zamanlar Osmanlı bankasından edindiğimiz SetraNet internet erişimiyle başlayan serüven 33.6 kbps, 56kbps dial-up bağlantı seslerinden bu yana sessizliğe bürünen ama ışık hızını da elde eden internet altyapısı içerisindeyim. Binlerce web sitesi, proje, sunucu, switch, router, firewall sayısını hatırlayamacağım kadar çağrı, destek talebi ama halen daha bilgiye aç hissediyorum kendimi, insan biliyorum der mi? dememeli, yeniliğe, bilgiye aç olmalı ve ilk günkü heyecanı taşımalı, ben 10 yıl öncesinde ki gibi ilk günkü heyecanımı sürdürüyorum, hatta daha heyecanlıyım.

Hatırlayanlar bilir, 93 yılında garanti bankasının limontacı çocuk reklamı vardı, ona benzetiyorum kendimi.

 

Yeniliğe açık olmalı insanlar, hiç bir zaman risk almaktan korkmamalı, risk almamak en büyük kayıptır, bununla birlikte çekinmeyin, sorun, araştırın, heyecanlı ve istekli olun. Vizyonunuz olsun, bugün dünden farklı olsun bir artı katın, ama ne olursa olsun heyecanınızı yitirmeyin, ümitsizliğe asla kapılmayın. Doğru yaptığınızdan eminseniz mutlaka geri dönüşü olacaktır. Parayı amaç edinmeyin, doğru, kaliteli iş yapmayı hedefleyin, para sonuç olacaktır. Klasik ama R.Bosch’un sözü akla gelir, “insanların güveninin kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim”, güven çok önemli, her ne iş yapıyor olursanız olun, güven telkin edin, insanlara hizmetten, servisten önce güven verin, çözüm odaklı olun, empati yapın, her işi kendi işiniz gibi sevin ve başarın. Düşüncelerinizi, fikirlerinizi küçümsemeyin, google’nin bir garajda kurulduğunu unutmayın.

Saygılarımla

Halil İbrahim DEMİR © 2017