whited00r ile Iphone 3G’lerinizi hızlandırın

Uzun zamandır, Iphone 3G kullanıyorum üstelik S bile olmayan modelini, ipad 2, laptop, netbook, her türlü cihaz mevcut, birde üstüne telefonu değiştirmek istemedim. Fakat son zamanlarda iphone 3 performansı tatmin etmiyordu, sms’leri bile okurken sanki koskoca bir mysql tablosuna select * from yapmış gibi bekletiyordu, hatta korkuyordum mysql has gone away diyecek diye :)  iphone 3 performance diye aratınca “whited00r” a rastladım araştırdım, okudum felan derken kaybedecek birşeyim yok dedim, kişi listemi outlook ile sync ettikten sonra format atma girişimine başladım.

iphone 3G ‘ye kattığı özellikler;  http://www.whited00r.com/features/ detaylı özellikleri anlatmışlar, tam listesi http://www.whited00r.com/changelog/ bu adreste, kısaca özetlersek;

- farkedilir derece de hız artışı;
- cydia
- icloud
- multitasking
- exclusive reminders
- newsstand
- folders
- iphone 4 wallpaper, sesler
- video kayıt

Yüklemesi ise basit, Itunes’e girip restore butonuna basarken;  shift ‘e basıp restoreye basıp http://www.whited00r.com/iphone-3g/ buradan istediğiniz versiyonu indirip seçmek.  Burada 2 çeşit versiyon var, simkilitli cihazlar için ve normal cihazlar için. Simkilitli bir cihaza yüklemek için Unlocker versiyonu, sim kilitsiz telefona yüklemek için ise Normal versiyonunu yüklemelisiniz.

Telefonunuz restore moda geçip yükleme yapıyor, yükleme sırasında bazı hatalar oldu,  örneğin kurulumu yapamazsanız cihaza tekrar restore yapamıyorsunuz, dolayısıyla restore moda getiremiyorsunuz iReB ile bunu aşabilirsiniz, makalesi http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/23003-ireb-kullanimi.html adresinde mevcut.

Yüklemesi kolay, yükledikten sonra Iphone 3G’yi kullanmayı daha da seveceksiniz.

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

3 adet yorum var

  1. cheshim

    Bu gun yukledim. Ben acikcasi herhangi bir hiz artisi gormedim. Wallpaper ve multitasking gibi ozellikleri ile beraber eskisi ile ayni hizda belki bu ozelliklerin kapatilmasi ile beraber hiz artisi saglanabilir ama ben bu ozelliklerin kapatilacagi yeri bulamadim. Wallpaper neysede multi tasking nerden kapatilir bilmiyorum.

  2. admin

    Whitedoor stabil IOS üzerinde geliştirilmiştir bir takım özellikler içeriyor, multitasking, ring tones, wallpaper gibi fakat bunlar ekstra yük olmuyor pek fazla, ben whitedoor’u kurduğum gibi direkt kullandım, üzerine ekstra program vs. yüklemedim, gayet verimli geldi bana.

  3. Denıx

    Ya beyler benim tel 4.2.1 ben bunu nasıl whited00r yüklerım?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Halil İbrahim DEMİR © 2017