Windows RDP Güvenlik Açığı

13 Mart 2012 Tarihinde, Microsoft tarafından yayınlanan bildiriye göre;

RDP Servisleri etkin olan sunucu ve masaüstü işletim sistemlerinde ki açık uzaktan kod yürütebilmeye olanak tanıyor. RDP Servislerini Remote Desktop Protocol (Uzak Masaüstü Servisleri) kullanmayanlar için herhangi bir risk yok, fakat RDP’yi gerek sunucu gerek masaüstü işletim sistemlerinde kullanıyorsanız bu patchleri mutlaka yapınız.

Server ve masaüstü OS’larınızda otomatik güncellemeler açık ise, bu güncelleme otomatik olarak yapılacaktır, şayet otomatik güncelleştirmeleri almıyorsanız elle bu güncelleştirmeleri yapmanız gerekiyor.

Microsoft’un konu ile ilgili bildiri, işletim sistemi patch linklerine http://technet.microsoft.com/en-us/security/bulletin/ms12-020 adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Halil İbrahim DEMİR © 2017